Podróż dookoła świata

Szkolenie jednodniowe „Podróż dookoła świata” zrealizowaliśmy 15 października ze sporą dawką pozytywnych emocji. Radość i entuzjazm z jakim przywitała nas Celina Andrzejewska – trenerka podziałał na wszystkie uczestniczki. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych. Zabawy pozwoliły nam na rozluźnienie stresu oraz spowodowały, że już od początku wszystkie nas ogarniała radość. Następnie przeszliśmy do uczenia się pierwszej metody, a więc po podziale na grupy, rozpoczęliśmy przygotowania AKWARIUM. Każda grupa miała do wykonania mieszkanie dla rybek. Myślę, że ta radosna twórczość po podziale na mniejsze zespoły, pozwoliła nam na jeszcze lepsze poznanie się i wymianę poglądów/kreatywności i radości z tworzenia. Kolejną z prac było wyszywanie pluszaków. Bardzo spodobało mi się to, iż uczyliśmy się metody szycia, ale także poznaliśmy jak prowadzić takie zajęcia dla dzieci i brać pod uwagę ich możliwości. Następnie wykonywaliśmy „łapacz snów” – to było dla mnie najciekawsze z zajęć ze względu na możliwość indywidualnej pracy, ale także skupienia. Ta praca pozwoliła także na pokazanie swojej artystycznej duszy. Ostatnią z prac był lapbook – świetna możliwość nauki przez zabawę. Sama nie pomyślałabym o takiej formie nauki, a zdecydowanie dla dzieci będzie to niesamowite doświadczenie tworzyć własną książkę.
Warsztaty „Podróż dookoła świata” były bardzo dobrze spędzonym czasem. Umożliwiły mi „przeniesienie” się na moment do dzieciństwa i bardzo podobało mi się to, że sami mogliśmy wykonywać prace. Uważam, że umiejętności, które nabyłam podczas warsztatów, zdecydowanie przydadzą mi się w pracy z dziećmi i działania w programie Projektor – wolontariat studencki. Jeśli tylko będę mogła uczestniczyć w takich zajęciach, z pewnością dołączę do kolejnych wydarzeń. Bardzo dziękuję Celinie za przygotowanie i prowadzenie zajeć.
3 powody dlaczego chciałam wziąć udział w szkoleniu:
1. Warto rozwijać się i doskonalić swoje umiejętności. Najlepsza inwestycja w życiu? To inwestycja w samego siebie. Nigdzie nie wkładając swojej pracy nie odczujesz tego, jak wtedy gdy zaczniesz wkładać w siebie.
2. Warto poznawać ludzi, tym bardziej ludzi, którzy też chcą coś robić. Warto wymieniać się doświadczeniami, uwagami, warto się cieszyć z własnej obecności wśród ludzi wartościowych.
3. Warto korzystać z możliwości darmowych szkoleń, które później będziemy mieli możliwość sprawdzić w praktyce. Chyba nie ma nic lepszego. Narzekasz że na studiach sama teoria? Weź udział w szkoleniu, później sprawdzaj się w praktyce.
Marta Pyrkosz – uczestnika szkolenia