Bezpłatne wakacyjne warsztaty online z nowych technologii

Wakacje mogą stać się czasem rozbudzania nowych pasji i rozwijania zainteresowań – zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne wakacyjne warsztaty online z nowych technologii.
Zgłoś swoją szkołę do programu!
Warsztaty odbywają się w ramach Wolontariatu IT for SHE realizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. To już czwarta edycja działań!
IT for SHE to niezwykła kampania społeczna, w ramach której wolontariuszki – studentki informatyki i kierunków technicznych podczas warsztatów online przekazują swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Celem kampanii jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych.
Dzięki warsztatom dzieci poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów. Inne tematy poruszane podczas warsztatów to: bezpieczeństwo w sieci, filtrowanie informacji i fake newsy, platformy do samodzielnej nauki programowania. Temat warsztatów proponują studentki.
Warsztaty będą realizowane w okresie od 27 lipca do 30 października.
Aby dzieci z Państwa szkoły wzięły udział w warsztatach wystarczy:
Zebrać grupę uczniów chętnych do udziału w zajęciach (jedna grupa to maksymalnie 20 osób w wieku 11-15 lat).
Wybrać nauczyciela, który będzie w bezpośrednim kontakcie z koordynatorką projektu i studentkami.
Zarejestrować placówkę na platformie Programu PROJEKTOR – wolontariat studencki (zarówno projekt, jak i rejestracja jest bezpłatna). Link do rejestracji na platformie: https://apka.projektor.org.pl/.
Wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Wybrać termin warsztatów i poinformować uczniów.
Informacje o warsztatach w skrócie:
warsztaty odbywają się online,
uczniowie biorą udział w zajęciach ze swoich domów,
wymagania sprzętowe to: laptop lub komputer stacjonarny z dostępem do Internetu, kamera i słuchawki z mikrofonem,
warsztaty trwają minimum 3 do maksymalnie 5 dni po 1,5 godziny dziennie,
warsztaty mogą odbywać się zarówno w dni robocze jak i w weekendy,
ze względu na formę zajęć – grupa może liczyć maksymalnie 20 osób,
grupa uczniów może uczestniczyć w projekcie tylko raz,
w zajęciach mogą wziąć udział uczniowie w wieku 11-15 lat,
udział w warsztatach jest bezpłatny,
przykładowe tematy, które będą poruszane to: bezpieczeństwo w sieci, filtrowanie informacji i fake newsy, programowanie, prezentacja robotów i ich działania, platformy do samodzielnej nauki programowania. Temat wybierają i opracowują studentki.
Zgłoś swoją szkołę do programu!
Dodatkowo w tym roku chcemy zaproponować działania nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.
Przygotowaliśmy drugi projekt pt. Akademia dla nauczycieli. Projekt ten obejmowałby 3 spotkania online, każde z 2 studentkami i 2 ekspertami w danych dziedzinach. Przykładowe tematy, które chcielibyśmy Państwu zaproponować to:
narzędzia do pracy online,
jak uczyć nowych technologii,
spotkania z ekspertami z firm technologicznych,
spotkania z innymi nauczycielami i dyskusja na temat wypracowanych metod nauczania.
Chcemy, by spotkania te były przeprowadzone w sierpniu, wrześniu i październiku w jeden wybrany dzień danego miesiąca. W wyżej zamieszczonym formularzu znajdą Państwo również miejsce na zapisanie się na ten właśnie projekt. O szczegółach będziemy informować Państwa na początku sierpnia.
W razie pytań i wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z Weroniką Madejek – koordynatorką projektu, członkiem zespołu Programu PROJEKTOR oraz doświadczoną liderką wielu projektów edukacyjnych.
KONTAKT:
Weronika Madejek
tel.: 531 704 220
e-mail: w.madejek@projektor.org.pl
W zespole programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” zajmuje się promocją i marketingiem. Odezwij się do mnie na k.olejek@projektor.org.pl jeśli chcesz opublikować swój artykuł na stronie PROJEKTORA, potrzebujesz pomocy w wypromowaniu wydarzenia, masz propozycje dotyczące strony internetowej PROJEKTORA lub chcesz przygotować kampanię promocyjną Programu w swoim mieście akademickim.